Jaký přívěs lze zapojit za automobil ?

11.03.2012 21:32

Zapojitelnost přívěsu skupiny O1 a O2 je řízena vyhláškou

341 /2002 §14 a platí :

a) okamžitá hmotnost přípojného vozidla kategorie O1 nesmí být větší než největší povolená hmotnost nebrzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla,

 

b) okamžitá hmotnost přívěsu kategorie O2 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že největší povolená hmotnost takového přípojného vozidla není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 a N1 a 1,5násobek největší povolené hmotnosti tažného vozidla u vozidel kategorií M3 a N3.

 

Jinými slovy :

1. pokud je nejvyšší povolená hmotnost přívěsu 750 kg ( kategorie O1 ) a na tažném zařízení auta je psáno 450 kg, smíte přívěs použít. Okamžitá hmotnost ( hmotnost přívěsu a nákladu ) ale v okamžiku zvážení nesmí překročit 450 kg !!!

2. přívěs o nejvyšší povolené hmotnosti 1 300 kg ( brzděný, kategorie O2 ) smíte zapojit i za auto s předepsaným zatížením na tažné kouli 1 000 kg, pokud však okamžitá hmotnost přívěsu nepřesáhně 1 000 kg ( hmotnost nákladu a přívěsu nesmí být vyšší než 1 000 kg ). Zároveň ale musí platit,že  "největší povolená hmotnost takového přípojného vozidla není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 a N1.

Zpět

Kontaktujte nás

Kontakt

PŘÍVĚSY - PŘIBYSLAV
Pecháčkova 668
58222 PŘIBYSLAV

773604235

2012 PŘÍVĚSY-PŘIBYSLAV